Jazyková škola
Nové Město nad Metují

/jazyky/spanelstina/
Jazykvá volba - Česky Jazykvá volba - Anglicky Jazykvá volba - Francouzsky Jazykvá volba - Německy Jazykvá volba - Rusky


Španělština đ

¿Hablas español?

Španělština Nové Město nad Metují

Španělština (neboli kastilština) je jeden z nejrozšířenějších světových jazyků. Spadá do kategorie románských jazyků. Španělština je úředním jazykem ve Španělsku, ve většině států Jižní a Střední Ameriky a v Rovníkové Guineji, velmi rozšířená je také ve Spojených státech, na Filipínách a v mnoha dalších zemích světa. Počet rodilých mluvčích se pohybuje okolo 500 miliónů. ...pokračovat ve četení další infromací o jazyce na Wikipedia.org


Španělština v našich končinách možná zní trochu exoticky, nicméně kromě Španělska naprostá většina Jižní Ameriky, Střední Ameriky a jih USA hovoří španělsky.

Poté co lidé přijali angličtinu jako přirozený cizí jazyk, mnozí zjistili, že v mnoha oborech a zejména ve firemním styku a na dovolených potřebují i další jazyky. Bez ohledu na jejich pořadí důležitosti nebo popularity je jasné, že budeme potřebovat komunikovat více jazyky.

I když je v mnoha společnostech komunikačním jazykem angličtina, vyšší management, někteří obchodní partneři, zaměstnanci, dodavatelé apod. preferují nebo hovoří jinými jazyky.

Němčina, francouzština, španělština, ruština a další jsou velmi žádanými variantami a řečeno slovy klasika je „Brána jazyků“ otevřená u nás pro Vás.

Studenti středních škol a univerzit často využívají možnost studia v zahraničí. Výměnné pobyty, společné projekty, Erasmus a další programy vyžadují odpovídající jazykové dovednosti.

Pokud pro Vás jsou výše zmíněné možnosti výzvou, nezbytností nebo plánem do budoucnosti, neváhejte a připojte se k nám a následujte známé přísloví: „Kolika jazyky hovoříš, tolikrát jsi člověkem.“Mapa rozšíření jazyka:
Španělština Mapa - rozšíření jazyka
Úřední jazyk:
  • Argentina, Belize, Bolívie, Ekvádor, Guatemala, Honduras, Chile, Kolumbie, Kuba, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Rovníková Guinea, Salvador, Španělsko, Uruguay, Venezuela, Západní Sahara, Portoriko
  • jeden ze 6 jazyků OSN
Počet mluvčích:
    570 milionů rodilých mluvčích (2. místo)
Klasifikace:
  • Indoevropské jazyky
  • Románské jazyky
  • Západorománské jazyky
  • Iberorománské jazyky
Zdroj: wikipedie