Jazyková škola
Nové Město nad Metují

/jazyky/francouzstina/
Jazykvá volba - Česky Jazykvá volba - Anglicky Jazykvá volba - Francouzsky Jazykvá volba - Německy Jazykvá volba - Rusky


Francouzština đ

Parlez-vous français?

Francouzština Nové Město nad Metují

Francouzština (dříve též nazývaná franština[p 1]) je románský jazyk, je státním jazykem např. ve Francii, Belgii, Švýcarsku, Kanadě a v některých afrických zemích . Chybná citace: Nalezena značka <ref> pro skupinu „p“, ale neexistuje příslušná značka <references group="p"/> nebo chybí zavírací </ref>. ...pokračovat ve četení další infromací o jazyce na Wikipedia.org


Francouzština je jedním ze dvou jednacích jazyků v EU a ten, kdo navštívil Belgii a Francii, zjistil, že angličtina tam může být opravdu cizím jazykem. Místní ocení cizince komunikující jejich rodným jazykem.

Poté co lidé přijali angličtinu jako přirozený cizí jazyk, mnozí zjistili, že v mnoha oborech a zejména ve firemním styku a na dovolených potřebují i další jazyky. Bez ohledu na jejich pořadí důležitosti nebo popularity je jasné, že budeme potřebovat komunikovat více jazyky.

I když je v mnoha společnostech komunikačním jazykem angličtina, vyšší management, někteří obchodní partneři, zaměstnanci, dodavatelé apod. preferují nebo hovoří jinými jazyky.

Němčina, francouzština, španělština, ruština a další jsou velmi žádanými variantami a řečeno slovy klasika je „Brána jazyků“ otevřená u nás pro Vás.

Studenti středních škol a univerzit často využívají možnost studia v zahraničí. Výměnné pobyty, společné projekty, Erasmus a další programy vyžadují odpovídající jazykové dovednosti.

Pokud pro Vás jsou výše zmíněné možnosti výzvou, nezbytností nebo plánem do budoucnosti, neváhejte a připojte se k nám a následujte známé přísloví: „Kolika jazyky hovoříš, tolikrát jsi člověkem.“Mapa rozšíření jazyka:
Francouzština Mapa - rozšíření jazyka
Úřední jazyk:

státní – Francie, Andorra, Belgie, Benin, Burkina Faso, Burundi, Čad, Demokratická republika Kongo, Džibutsko, Francouzská Guyana, Francouzská Polynésie, Gabon, Guadeloupe, Guinea, Haiti, Kamerun, Kanada, Komory, Kongo, Libanon, Lucembursko, Madagaskar, Mali, Martinik, Mauricius, Mayotte, Monako, Niger, Nová Kaledonie, Pobřeží slonoviny, Réunion, Rovníková Guinea, Rwanda, Saint Pierre a Miquelon, Senegal, Seychely, Středoafrická republika, Švýcarsko, Togo, Vanuatu, Wallis a Futuna

regionální –

Gambie, Údolí Aosty (Itálie), Normanské ostrovy (Spojené království)
Počet mluvčích:
    115 milionů rodilých mluvčích 300 milionů uživatelů
Klasifikace:
  • Indoevropské jazyky
  • Románské jazyky
  • Západorománské jazyky
Zdroj: wikipedie