Jazyková škola
Nové Město nad Metují

/jazyky/nemcina/
Jazykvá volba - Česky Jazykvá volba - Anglicky Jazykvá volba - Francouzsky Jazykvá volba - Německy Jazykvá volba - Rusky


Němčina đ

Sprechen Sie Deutsch?

Němčina Nové Město nad Metují

Němčina, německy Deutsch, je západogermánský jazyk, jehož studiem se zaobírá filologický obor zvaný germanistika. Tímto jazykem hovoří přibližně 190 milionů lidí na celém světě, z toho používá němčinu 90 milionů mluvčích jako svůj druhý jazyk. V Evropě je z hlediska počtu rodilých mluvčích němčina s asi 100 miliony mluvčími druhým nejrozšířenějším jazykem po ruštině. V zemích Evropské unie (EU) je němčina nejpoužívanějším mateřským jazykem. Patří také mezi 10 nejpoužívanějších jaz ...pokračovat ve četení další infromací o jazyce na Wikipedia.org


němčině můžeme dále poznamenat, že většina zahraničních firem působících v ČR je německých, rakouských a případně švýcarských. Je jasné, že tam je preferována němčina. Současně Německo a Rakousko jsou naši sousedé a vzájemné kontakty jsou každodenní.

Poté co lidé přijali angličtinu jako přirozený cizí jazyk, mnozí zjistili, že v mnoha oborech a zejména ve firemním styku a na dovolených potřebují i další jazyky. Bez ohledu na jejich pořadí důležitosti nebo popularity je jasné, že budeme potřebovat komunikovat více jazyky.

I když je v mnoha společnostech komunikačním jazykem angličtina, vyšší management, někteří obchodní partneři, zaměstnanci, dodavatelé apod. preferují nebo hovoří jinými jazyky.

Němčina, francouzština, španělština, ruština a další jsou velmi žádanými variantami a řečeno slovy klasika je „Brána jazyků“ otevřená u nás pro Vás.

Studenti středních škol a univerzit často využívají možnost studia v zahraničí. Výměnné pobyty, společné projekty, Erasmus a další programy vyžadují odpovídající jazykové dovednosti.

Pokud pro Vás jsou výše zmíněné možnosti výzvou, nezbytností nebo plánem do budoucnosti, neváhejte a připojte se k nám a následujte známé přísloví: „Kolika jazyky hovoříš, tolikrát jsi člověkem.“Mapa rozšíření jazyka:
Němčina Mapa - rozšíření jazyka
Úřední jazyk:
  • Německo, Rakousko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Belgie, Lucembursko, regionální jazyk v Dánsku a Itálii
  • Namibie – nejrozšířenější jazyk bílé menšiny[1]
Počet mluvčích:
    90 000 000 – 100 000 000 druhý jazyk pro 10 000 000
Klasifikace:
  • Indoevropské jazyky
  • Germánské jazyky
  • Západogermánské jazyky
Zdroj: wikipedie


Doporučujeme

Pro rychlejší osvojení jazyka.

Filmy:

Knihy:

  •  

Audio knihy:

Výukový materiál: